Бесіди

Кожній людині притаманні певні індивідуальні особливості, причому деякі з них допомагають індивіду «вписуватись» у суспільні взаємини, інші ж, навпаки, заважають жити. Ці останні людина намагається «приборкати» але не завжди їй це вдається.

Страх - одна з перших емоцій, яку відчуває новонароджений. На думку психолога Т. Шишової, навіть найперша. Багато вчених переконані, що дитину в процесі пологів охоплює безмежний страх. Недаремно за давніх часів вважалось, що діти, які побачили світ внаслідок кесаревого розтину, вирізнялися згодом особливою безстрашністю.

Практично всі розмови вчителів з батьками так чи інакше стосуються виховання у дитини дисциплінованості. Хоч би про що йшлося: як навчитися слухати дитину, як сприймати її вчинки, як розуміти її бажання - постає проблема послуху й дисципліни. Дорослі впевнені: існують правила, вимоги, які дитина має виконувати беззаперечно.

Діти досить часто втікають з дому, навіть зовні благополучного. Достеменних даних щодо чисельності дітей-втікачів немає. За різними оцінками, в Україні нараховується 10-30 тис. безпритульних. Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ, кожна друга вулична дитина вживає алкоголь і наркотики, 10 % з них - неписьменні, а інші мають рівень знань, що не відповідає віку.

Ревнощам, «зеленоокій відьмі» (за Шекспіром), присвячена сила-силенна творів. Отелло вбиває свою дружину, Медея - дітей, яких народила від чоловіка-зрадника. У поемах Пушкіна «Цигани» і «Бахчисарайський фонтан» ревнощі також призводять до страшної, кривавої розв'язки.

В одній із публікацій я прочитала: «Ми живемо в такому полі жорстокості, у такій його напрузі, що ніхто ні від чого не гарантований. Ані

від того, щоб стати вбивцею, ані від того, щоб стати жертвою».

Жорстокість стала повсякденною справою. Прояви її не шокують ні дорослих, ні дітей.

Фахівці, які працюють з дітьми з високим рівнем розвитку, часто замислюються: чому батьки так мріють про обдаровану дитину? Їхній професійний досвід дає підстави стверджувати: обдарованість –випробування і для батьків, і для дітей.

Хіба можна занадто любити своє дитя? Наші уявлення про нещасну дитину зазвичай зводяться до того, що її недостатньо люблять батьки та рідні або що її зовсім не люблять. А чи приносить щастя дитині безмірна любов навколишніх? Спробуємо проаналізувати це батьківське ставлення.

Сторінки

Вчительска мережа online