Матеріал: 

Тема: Вправи і задачі на нумерацію чисел другого десятка, на додавання і віднімання в межах 20. Повторення вивченого  матеріалу. Узагальнення і систематизація знань учнів.

Мета: закріпити знання про нумерацію чисел другого десятка, продовжувати формувати обчислювальні навички в межах 20,  закріпити вміння порівнювати числа другого десятка та розв’язувати прості задачі, розвивати логічну та мовленнєву  компетенції, увагу та пам’ять, виховувати самостійність, працелюбність, здоров’язберігаючу компетентність, посилювати пізнавальний інтерес школярів.

Тип уроку: урок-казка, урок узагальнення та систематизації знань.

Обладнання: зображення Петрика та тварин, аудіозапис зі звуками лісу, підручник, індивідуальні та сигнальні  картки.

Хід уроку

І. Організація класу.

Сьогодні  у нас незвичаний урок, а відкритий – перший у Вашому житті. До нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні в 1-Б класі. Тому випала нагода прорекламувати наш урок.

Потрібна Ваша допомога. Продовжіть речення.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Метод «Мікрофон» (Слайд №1)

  • Починається урок…математики.
  • До уроку я приготував…підручник, зошит, пенал.
  • На уроці сидітиму…тихо.
  • Буду слухати…уважно.
  • Писатиму…каліграфічно.
  • Зошит триматиму…правильно.
  • Рахуватиму…швидко.
  • Відповідатиму…чітко.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Слухання аудіозапису  «Звуки лісу» (Слайд №2)

- Заплющіть очі, прослухайте запис і скажіть, що виникло у вашій уяві. (Ліс) (Слайд №3)

- Кого можна зустріти в лісі?

- Як треба поводитись в лісі?

Проблемна ситуація.

  • Один хлопчик не послухав батьків, пішов сам до лісу і заблукав. А як звуть цього хлопчика, ми дізнаємося, коли розв’яжемо приклади і результати замінимо буквами. (Слайд №4)

10+5=15(П)                                 6+10=16(Р)

14-4=10(Е)                                  13-10=3(И)

20-1=19(Т)                                  16+1=17(К)

На дошці вивішується зображення Петрика.

- Давайте послухаємо, що трапилося з Петриком і про що він нас просить. (Слайд №5,6)

- То як, допоможемо Петрикові?

IV. Повторення вивченого матеріалу.

Каліграфічна хвилинка.

- Щоб почати допомагати Петрикові вибиратися з лісу, потрібно каліграфічно прописати цифру. А яку, ви дізнаєтесь, коли порахуєте кількість тварин, згаданих у вірші.

 Їжачок – кравець чудовий,

Шиє звірам він обнови.

Для ведмедя – кожушки,

Для лисички – чобітки,

А для мишки – рукавички,

І для білочки – спіднички,

Зайцю валянки на лапки

І для вовка теплу шапку. (Сім)

- А якщо до семи добавимо один десяток, то яке число отримаємо?  (17)

Тож давайте каліграфічно напишемо рядок числа 17.

Усний рахунок.

Йде наш Петрик сам один,

Аж сорока перед ним (малюнок).

Десь вона намисто вкрала,

Та одразу й розірвала.

Погубились намистинки,

Закотились за ялинки.

Петрика вона зустріла

І чемненько попросила.

Намистинки віднайди,

По порядку розмісти. (Слайд №7)

-Ви гарно впоралися із завданням і допомогли Петрикові. Задоволена ворона показала хлопчикові стежку, він пішов далі.

Колові приклади. 

-Йде Петрик далі і раптом чує: «Пі-пі-пі» та «Пі-пі-пі»! Хто ховається в кущі? (Малюнок мишки.)

-Та це ж мишка-шкряботушка! Як тремтять сіренькі вушка!

А яке ж завдання підготувала мишка Петрикові?  (Слайд №8)

-Петрик виконав завдання і помандрував далі.

Фізкультхвилинка.

(Слайд №9)

-А ось вузенька лісова доріжка. Посеред неї хтось відпочиває. Хто ж це? Давайте відгадаємо.

Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
(Ведмідь-малюнок)

-Ведмедик звернувся до Петрика з такими словами:

Бачу, хлопчик ти сміливий,

Ще до того ж добрий, милий,

Щоб дорогу далі взнати,

Спробуй числа порівняти.

Робота в парах.

11…16                          15…15

18…19                          17…14

10…12                          20…13

Діти виконують завдання і сигналізують картками.

-Ви гарно допомогли Петрикові. Ведмедик вказав йому напрямок і хлопчик пішов далі.

-А далі Петрик зустрів лисичку.

Ти чекаєш допомоги?

Покажу тобі дорогу.

Але в мене хитра вдача -

Спершу розв’яжи задачу. (Слайд №10)

Робота з підручником.

Задача №5 (усно)

Робота з геометричним матеріалом.

-У лісі ми різних звірят зустрічали.

  Кого з них малюнки оці нагадали? (малюнки)

V. Підсумок уроку.

- Наша казкова подорож скінчилась.  Чи сподобалась вона Вам?

Давайте оцінимо нашу роботу за допомогою карток настрою.

- Бачу, що урок Вам сподобався.

У лісі казковім сьогодні бували:

Петрику старанно допомагали,

А ще ми для себе знання здобували –

Про звірів багато цікавого взнали.

Приклади розв’язані,

А з ними і задачі.

Адже немає серед нас дітей ледачих!

Презентація до уроку:

http://letitbit.net/download/99977.968b8363fab28660bf4c7073a2b0/Математика1.ppt.html

http://dfiles.ru/files/npied574d

 

Вчительска мережа online