Матеріал: 

Тема. Безпека на дорозі. Правила пішохідного руху

Мета: поглибити знання учнів про правила пішохідного руху; вчити дітей правил переходу проїжджої частини дороги в місті, в селі, за межами населеного пункту; вчити уникати небезпеки на дорозі; виховувати дисциплінованість пішохода.

ХіД УРОКУ

1. Робота із загадками

Тягнеться нитка,

А в клубок не змотаєш. (Дорога)

Не літає, не дзижчить,

Жук по вулиці біжить.

І горять в очах жука

Два блискучих вогники. (Автомобіль)

Учитель. У школі ви — учні, а на дорозі — пішоходи. Щоб не сталося біди, необхідно виконувати Правила дорожнього руху.

Які з них ви вивчили у 1 класі? (Кожна вулиця має проїжджу частину для руху транспорту. Це — дорога. Пішоходи ходять узбіччями або тротуарами. Світлофор — найкращий друг пішоходів. Пе­реходити дорогу треба на переході.)

Робота за підручником (С. 64-65)

Розгляньте знаки на с. 64. Що вони означають? Які ще дорожні знаки ви знаєте?

Розгляньте малюнок. Покажіть дорогу, узбіччя дороги, пе­рехід, тротуар.

Розкажіть, як правильно рухатися тротуаром, узбіччям доро­ги та переходити дорогу.

Читання тексту (С. 65).

Розгляньте малюнок.

Покажіть на ньому дорогу, перехід, бордюр, тротуар.

Де йдуть пішоходи?

Де їдуть машини?

Якої сторони треба триматися на тротуарах і пішохідних доріжках?

Де пішоходи переходять дорогу?

Які переходи зображено?

Скільки підземних переходів?

Скільки пішоходів заходять до підземного переходу?

Скільки «зебр» зображено на малюнку?

Скільки пішоходів йдуть через «зебру»?

Скільки дорожніх знаків намальовано? Назвіть їх. («Підзем­ний перехід», «Пішохідний перехід»)

Висновок: переходити дорогу треба на переході.

Фізкультхвилинка

 

 

Навіть потомилися. Відпочинем трішки — Почитаєм книжку!

4. Продовження роботи з підручником (С. 66-67)

— Розгляньте знаки. Що вони означають?

Учитель. Для переходу дороги, крім наземних переходів, є ще підземні й надземні переходи. Розгляньте й запам'ятайте знаки, якими вони позначаються.

Розгляньте малюнки. Які переходи на них зображено?

Запам'ятайте, як користуватися підземним і надземним пе­реходами.

Розгляньте малюнок на с. 67. Покажіть дорогу, узбіччя до­роги.

Для кого служить проїжджа частина дороги, а для кого — тротуари?

Де можна рухатися дорогою, на якій немає тротуару?

Як правильно переходити дорогу, на якій не позначено пішохідний перехід?

Розкажіть, яке правило дорожнього руху для пішоходів порушують діти.

5. Робота в зошиті (С. 43-44)

1) № 1. Розгляньте малюнок. Знайдіть на ньому порушників. Обведіть їх червоним олівцем. Дайте поради дітям.

2) № 3. Розгляньте малюнок. У чому полягає відмінність руху пішоходів у місті й поза містом?

3) № 4. Відгадайте загадку.

Я не їм вівса і сіна,

Дайте випити бензину,

Усіх коней обжену,

Хоч кого наздожену. (Автомобіль)

Які ще загадки, що відповідають темі уроку, ви знаєте?

6. Підсумок уроку

Які частини дороги вам відомі?

Які дорожні знаки ви запам'ятали на уроці?

Які дорожні знаки ви зустрічаєте дорогою до школи?

Якої сторони ви тримаєтесь на тротуарах і пішохідних доріжках?

Де ви переходите дорогу, коли йдете до школи?

Чи користуєтесь ви підземним і надземним переходами?

Чи переходите ви дорогу підземним або надземним перехода­ми, йдучи до школи?

Які небезпеки на дорозі біля школи ви визначили?

У чому полягає відмінність руху пішоходів у місті й поза містом?

 

Вчительска мережа online